Ja Latvijas ekonomika ir cieši saistīta ar skujkoku produkciju, tad vārds, kas dominē egles produkcijas jomā, ir SIA “Gaujas Koks”. SIA “Gaujas Koks” ir privāts kokapstrādes uzņēmums, kas atrodas netālu no Siguldas, 30km no Rīgas, un tam ir vairāk kā 25 gadu pieredze kvalitatīvu koksnes izstrādājumu ražošanā.
Sākotnēji 1990. gadā SIA “Gaujas Koks” direktors Vitālijs Čmihovs atvēra pirmo zāģētavu Gaujā, mazā pilsētā 40 km attālumā no Rīgas. Tomēr tā bija pārāk maza un nodarbināja tikai 4 cilvēkus, strādājot ar dažām lietotām iekārtām. Nākošajos četros gados, neskatoties uz tūkstošiem citu zāģētavu konkurenci, uzņēmums parādīja spēju augt un izturēt konkurenci. Sākumā, lai uzlabotu ražošanas kvalitāti, apjomu un efektivitāti, tika veikti nepārtraukti ieguldījumi un uzlabojumu ražošanas iekārtās. Darbaspēks pieauga līdz 54 cilvēkiem un saražotā kokmateriālu produkcija sasniedza 20.000 m3 gadā.

1999. gadā darbojoties tikai Gaujas žāgētavai, SIA “Gaujas Koks” bija ceturtā lielākā kokmateriālu ražotāja Latvijā, ar jaudu 40.000 m3 žāvētu, gradētu un svaigi zāģētu zāģateriālu. Būtiska attīstība, kas palielina produkcijas apjomus, bija jaunas videi draudzīgas skujkoku zāģētavas atvēršana Gulbenes tuvumā, Latvijas austrumos, ar jaudu 140.000 m3 gadā. No 2001. gada tai ir pašai sava elektrostacija, kas pārstrādā zāģētavas saražotās produkcijas atlikumus elektrībā un karstajā ūdenī, ko izmanto 12 žāvēšanas kameras un 3 tuneļveida kaltes. Iekārtu dizains, izvietojums, salikšana un uzstādīšana tika veikta uzņēmuma inženieru tiešā uzraudzībā. Ražošanas līnija sastāv no mūsdienīgām iekārtām: baļķu šķirošanas līnijas, mizošanas līnijas, ripzāģu zāģēšanas līnijas, slapjā materiāla šķirošanas līnijas, pakošanas līnijas, kuras ir aprīkotas ar tehnisko redzi un datorvadību. 100% saražotā materiāla ir žāvēts.

Turpinot iesākto, kompānija 2008. gadā Jēkabpilī atvēra otro kokapstrādes rūpnīcu. Rūpnīcas jauda ir 350.000 m3 zāģētu, žāvētu, ēvelētu un impregnētu zāģmateriālu gadā. 2015.gadā Jēkabpils rūpnīcā tika atklāta jauns augstspiediena impregnēšanas cehs ar jaudu 100.000 m3 zāģmateriālu gadā.

2016. gadā Jēkabpilī tika atklāta krusteniski līmēto koka paneļu (CLT paneļi) ražošanas līnija ar jaudu 50.000 m3 CLT paneļu. Šodien kompānija nodarbina 450 darbiniekus abās kokapstrādes rūpnīcās. Uz doto brīdi izstrādes stadijā ir otra CLT rūpnīca Vangažos – 30km attālumā no Rīgas. Jaunās CLT iekārtas spēs saražot 200.000m3 CLT paneļu gadā. To paredzēts pabeigt 2018. gadā.

Vieni no lielākajiem meža resursiem Latvijā ir reģionos, kur uzņēmums izvērš savu darbību – Vidzemē un Latgalē. GK iegūst izejvielas 150 km rādiusā no tām, tādejādi saīsinot koksnes transportēšanas laiku no cirsmām līdz ražotnēm un samazinot iespējamo bojājumu rašanos. SIA “Gaujas Koks” šodienas stratēģija ir kļūt modernākai un efektīvākai, tajā pat laikā saglabājot savas pozīcijas tirgū.